Aydın Havadis

ADÜ ailesi genişliyor

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ’NDE (ADÜ), YÜKSEKÖĞRETİM KURULU (YÖK) KARARI İLE AYDIN İKTİSAT FAKÜLTESİ, SÖKE MİMARLIK VE TASARIM FAKÜLTESİ, SÖKE SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU VE DAVUTLAR MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA TOPLAM 9 YENİ BİRİM AÇILDI.

ADÜ ailesi genişliyor
124 views
07 Mayıs 2021 - 17:10

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde (ADÜ), Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kararı ile Aydın İktisat Fakültesi, Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Davutlar Meslek Yüksekokulu’nda toplam 9 yeni birim açıldı.

YÖK Kararına göre, Aydın İktisat Fakültesi’ne Uluslararası İlişkiler Bölümü, Uluslararası Siyaset Ana Bilim Dalı, Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde İç Mimarlık Bölümü, İç Mimarlık Ana Bilim Dalı, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü, Şehircilik Ana Bilim Dalı, Bölge Planlama Ana Bilim Dalı, Söke Sağlık Hizmetleri MYO’da Engelli Bakım ve Rehabilitasyon Programı, Davutlar MYO’da Turist Rehberliği Programı ve Turizm Animasyonu Programı olarak toplam 9 yeni birim açıldı.

“Bölgemizin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz”

ADÜ’nün şehrin lokomotifi bir kurum olduğunu ve bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda yürütülen bilimsel çalışmalarla Üniversitemizin şehre büyük ivme kazandırdığını belirten ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Yeni açılan birimler ve şehrimize kazandırdığımız değerlerle Aydın ile bütünleşmeye devam edeceğiz. Bilimin ışığında, bölgemizin ihtiyaçları doğrultusunda akademik çalışmalarımıza devam edeceğiz, Aydınımıza ve Üniversitemize hayırlı olsun” dedi.

“Eğitim, insan yetiştirme sanatıdır”

Eğitimi, bütüncül bir anlayışla, medeniyet atlası içerisinde insan yetiştirme sanatı olarak değerlendirdiğini belirten Rektör Aldemir, “Yeni birimlerimizle öğrencilerimizi, yeniliğe hızlı uyum sağlama yeteneğine sahip, açık görüşlü bireyler olarak yetiştireceğiz. Onlara etik değerleri aşılayacak, derinlikleri olan bireyler olarak yetiştirme gayreti içinde olacağız. Aydın’a, Söke’ye, Davutlar’a hayırlı olsun. Kazanan Aydın ve üniversitemiz oldu” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.