Aydın Havadis

ADÜ Arama-Kurtarma Ekibine Yönelik Yangın Eğitimi ve Tatbikatı gerçekleşti

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (ADÜ) AFET VE ACİL DURUM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ TARAFINDAN ADÜ ARAMA-KURTARMA EKİBİNE YÖNELİK OLARAK ‘YANGIN EĞİTİMİ VE TATBİKATI’ DÜZENLENDİ.

ADÜ Arama-Kurtarma Ekibine Yönelik Yangın Eğitimi ve Tatbikatı gerçekleşti
45 views
17 Ağustos 2021 - 11:20

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Afet ve Acil Durum Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından ADÜ Arama-Kurtarma Ekibine yönelik olarak ’Yangın Eğitimi ve Tatbikatı’ düzenlendi.

Yangın eğitimi ve tatbikata; Afet ve Acil Durum Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Emine Gerçek Öter, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Gürkan Yılmaz, İşyeri Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörü Öğr. Gör. Nadir Savaş Öter, Sivil Savunma Uzmanı Gülay Kandemir ve ADÜ Arama-Kurtarma Ekibinde yer alan akademik ve idari personel ile Umut Arama-Kurtarma Derneği üyeleri katıldı.

İşyeri ve Sağlığı Koordinatörlüğü binasında yer alan İlkyardım Eğitim Merkezi’nin eğitim salonunda gerçekleştirilen teorik eğitimde; yanma ve yangınlar, orman yangınlarının oluşumu, önlemler, yangınlara müdahale, ekipmanların gösterilmesi konularında sözel ve demonstrasyon olarak eğitim verildi.

Teorik eğitimin ardından arama-kurtarma üyelerine; tatbikatta uygulamalı olarak yangın hortumlarının kullanımı ve müdahale hakkında bilgi verildi. Tatbikat, hortumları sarma, kullanıma hazır hale getirme, hortumu bağlantı oluşturarak daha uzak mesafelere göre koordine ederek yangına müdahale etme, basınçlı su olan hortumun kullanımı için yapılan uygulamaların ardından sona erdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.