Aydın Havadis

ADÜ Araştırma Görevlileri ‘En İyi Bildiri’ ödülüne layık görüldü

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (ADÜ) NAZİLLİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ (İİBF) ARŞ. GÖR. DR. SEDAT ALATAŞ VE ARŞ. GÖR. ERKAM SARI, ‘TÜRKİYE’DE KAMU HARCAMALARININ BÖLGESEL EŞİTSİZLİĞİ’ BAŞLIKLI ÇALIŞMASIYLA ÇEVRİMİÇİ OLARAK TÜRKİYE EKONOMİ KURUMU TARAFINDAN DÜZENLENEN 7. ULUSLARARASI EKONOMİ KONFERANSI’NDA EN İYİ BİLDİRİ ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ.

ADÜ Araştırma Görevlileri ‘En İyi Bildiri’ ödülüne layık görüldü
127 views
26 Mayıs 2021 - 11:10

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Arş. Gör. Dr. Sedat Alataş ve Arş. Gör. Erkam Sarı, ‘Türkiye’de Kamu Harcamalarının Bölgesel Eşitsizliği’ başlıklı çalışmasıyla çevrimiçi olarak Türkiye Ekonomi Kurumu tarafından düzenlenen 7. Uluslararası Ekonomi Konferansı’nda en iyi bildiri ödülüne layık görüldü.

Yazarlar, çalışmada Türkiye’de toplam kamu harcamaları ile bu harcamaların hükümetin fonksiyonlarına göre sınıflandırılmış 9 farklı alt kategorisi için iller bazında nasıl dağıldığı, bu dağılımın potansiyel belirleyicilerinin neler olabileceği sorularına cevap aradıklarını ifade ettiler. Çalışma ayrıca, ‘An Empirical Investigation on Regional Disparities in Public Expenditures: Province Level Evidence from Turkey’ başlığıyla Social Indicators Research dergisinde yayınlandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.