Aydın Havadis

ADÜ Devlet Konservatuvarı Geleneksel Türk Müziği Bölümü Özel Yetenek Sınavları başladı

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (ADÜ) DEVLET KONSERVATUVARI GELENEKSEL TÜRK MÜZİĞİ BÖLÜMÜ’NÜN 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİLERİNİ BELİRLEMEK İÇİN DÜZENLEDİĞİ ÖZEL YETENEK SINAVLARININ 1. AŞAMASI BAŞLADI.

ADÜ Devlet Konservatuvarı Geleneksel Türk Müziği Bölümü Özel Yetenek Sınavları başladı
91 views
19 Ağustos 2021 - 9:40

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Devlet Konservatuvarı Geleneksel Türk Müziği Bölümü’nün 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı öğrencilerini belirlemek için düzenlediği özel yetenek sınavlarının 1. aşaması başladı.

Yoğun bir aday başvurusunun olduğunu ve 2 aşamalı olarak gerçekleştirilecek sınavlar sonucunda belirlenen 30 öğrencinin kayıt hakkı kazanacağını belirten Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Mustafa Oner Uzun, Geleneksel Türk Müziği Bölümü’nün 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında eğitim-öğretime başladığını söyledi. Prof. Dr. Mustafa Oner Uzun, “Bölümümüz; ulusal kültürümüzün yapı taşlarından olan Geleneksel Türk Müziğimizin nazari ve performans birikimine sahip, ulusal ve uluslararası düzeyde ülkemizi temsil edebilecek seviyede sanatçı, eğitimci ve araştırmacı adayları yetiştirebilme hedefinde. 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı öğrencilerimizi belirlemek için 17-26 Ağustos 2021 tarihleri arasında 2 aşamalı olarak gerçekleştireceğimiz sınavlarımızda adaylarımıza başarılar diliyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.