Aydın Havadis

ADÜ ile yatırım firması arasında iş birliği protokolü gerçekleşti

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (ADÜ) İLE YATIRIM FİNANSMAN MENKUL DEĞERLER A.Ş. ARASINDA TÜRKİYE’DE BİR İLK NİTELİĞİNDE OLAN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ ÇEVRİM İÇİ OLARAK GERÇEKLEŞTİ.

ADÜ ile yatırım firması arasında iş birliği protokolü gerçekleşti
222 views
22 Nisan 2021 - 10:28

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) ile özel bir yatırım firması arasında Türkiye’de bir ilk niteliğinde olan iş birliği protokolü çevrim içi olarak gerçekleşti.

Finansal okur yazarlığı geliştirme amacıyla gerçekleşen protokol törenine, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Yatırım Finansman Genel Müdürü Ömer Eryılmaz finans sektörüne yönelik dergilerin editörleri, önde gelen haber ajansları ve ulusal gazete temsilcileri katıldı.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ADÜSEM) bünyesinde gerçekleştirilecek borsa ve finans okur yazarlığı eğitimleri, Nazilli İktsadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekan V. Prof.Dr. Yusuf Kaderli, Söke İşletme Fakültesi Dr. Öğr.Üyesi Yusuf Ziya Şipal ve Nazilli İİBF Arş.Gör. Kemal Özdemir tarafından çevrimiçi olarak yürütülecek.

“ADÜ finas alanında en iyi üniversitelerden biri”

Bir aracı kurumun müşterilerinin bilinçlenmesi için onlara yatırım yapma isteği içinde olmalarını büyük bir saygıyla karşıladığını ve ADÜ’nün finans alanında en iyi üniversitelerinden biri olduğunu belirten ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, finas alanında sermaye piyasasına ve ülkeye katkı sağlanacak böyle bir projeye katkı vermekten mutluluk duyduğunu ifade etti.

“Protokol içeriğiyle sektörde bir ilk niteliğinde”

Protokolün içeriğiyle sektörde bir ilk olduğunu belirten Prof. Dr. Yusuf Kaderli, ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi öğretim üyeleri olarak projeye en üst düzeyde destek vereceklerini ifade etti. Prof. Dr. Yusuf Kaderli, ADÜ’nün finans ve sermaye piyasası alanında Türkiye’de çok önemli bir yerde olduğunu ve finans sektörünün nitelikli işgücü ihtiyacını gideren çok güçlü bir kurum haline geldiğini görmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Sermaye piyasası yatırımcılarının daha bilinçli yatırım yapması sağlanacak

Protokol kapsamında ADÜ öğretim üyeleri, yatırım firması müşterilerine 1 yıl boyunca finansal okur yazarlık ve borsa okur yazarlığı konusunda eğitimler verecek. Böylece sermaye piyasası yatırımcılarının daha bilinçli yatırım yapmalarına katkı sağlanmasının hedeflendiği eğitimler, ADÜSEM bünyesinde ve ayda en az 1 eğitim olacak şekilde planlanacak. Nazilli İBBF tarafından Eylül 2021’de gerçekleşmesi planlanan ‘Finans Kamp’ adlı organizasyon ana sponsoru özel yatırım firması olacak. Ayrıca protokol kapsamında, finans sektöründe yer almak isteyen, ADÜ öğrencilerine performansınlarına göre sonunda iş tekliflerinin de gelebileceği staj imkanları firma tarafından sunulacak.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.