Aydın Havadis

ADÜ İletişim Fakültesi Üç Yeni Lisansüstü Programı ile akademik alandaki etki ağını genişletiyor

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (ADÜ) İLETİŞİM FAKÜLTESİ, SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜNE BAĞLI MEDYA VE İLETİŞİM ÇALIŞMALARI ANABİLİM DALI ALTINDA, MEDYA VE İLETİŞİM ÇALIŞMALARI TEZLİ YÜKSEK LİSANS VE FAKÜLTENİN İLK DOKTORA PROGRAMI OLAN, MEDYA VE İLETİŞİM ÇALIŞMALARI DİSİPLİNLERARASI DOKTORA PROGRAMI’NIN YANI SIRA, İKİNCİ ÖĞRETİM SİNEMA VE TELEVİZYON TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI İLE 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İTİBARİYLE AKADEMİK ETKİ ALANINI GENİŞLETMİŞ OLACAK.

ADÜ İletişim Fakültesi Üç Yeni Lisansüstü Programı ile akademik alandaki etki ağını genişletiyor
83 views
24 Haziran 2021 - 17:01

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) İletişim Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsüne bağlı Medya ve İletişim Çalışmaları Anabilim Dalı altında, Medya ve İletişim Çalışmaları Tezli Yüksek Lisans ve fakültenin ilk doktora programı olan, Medya ve İletişim Çalışmaları Disiplinlerarası Doktora Programı’nın yanı sıra, İkinci Öğretim Sinema ve Televizyon Tezsiz Yüksek Lisans Programı ile 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı itibariyle akademik etki alanını genişletmiş olacak.

İletişim Fakültesi Sinema ve Televizyon Tezli Yüksek Lisans Programı ve Halkla İlişkiler ve Tanıtım Tezli Yüksek Lisans Programı olmak üzere iki program ile lisansüstü çalışmalarını sürdürmekteydi. 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı itibariyle, bu programlara üç yeni program daha eklenecek. Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne bağlı Medya ve İletişim Çalışmaları Anabilim Dalı altında bir tezli yüksek lisans ve fakültenin ilk doktora programı olma özelliğini taşıyan bir disiplinlerarası doktora programı ile birlikte, ikinci öğretim Sinema ve Televizyon Tezsiz Yüksek Lisans Programı öğrenci alımları yapacak.

İletişim Fakültesi’nin lisansüstü eğitim odaklı akademik etki alanını genişletme çalışmaları ile, özellikle medya ve iletişim literatürüne yeni metodolojiler ile sürdürülmüş nitelikli çok sayıda akademik çalışma katkısı yapılması hedefleniyor. Bu alanda akademik çalışma alanına yoğunlaşan araştırmacı ve akademisyen insan kaynağını da nitelikli bir şekilde yetiştirme olanağı sağlayacak olan programlar ile İletişim Fakültelerinin ihtiyaç duyduğu öğretim üyesi açığının da kapatılması hedefleniyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.