Aydın Havadis

ADÜ öğrencileri kırsal mahallelerdeki okullara kütüphane kuruyor

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (ADÜ) NAZİLLİ İKTİSADİ İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ (İİBF) SOSYAL HİZMET BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ, KÜTÜPHANESİ OLMAYAN VEYA YETERLİ DÜZEYDE KİTAPLARI OLMAYAN İLKOKUL VE ORTAOKULLARA YÖNELİK BAŞLATTIĞI KİTAP TOPLAMA KAMPANYASI KAPSAMINDA, NAZİLLİ’YE BAĞLI KIRSAL AŞAĞIYAKACIK MAHALLESİ’NDE BULUNAN AŞAĞIYAKACIK İLK VE ORTAOKULU İÇİN TOPLADIĞI KİTAPLARI TESLİM ETTİ.

ADÜ öğrencileri kırsal mahallelerdeki okullara kütüphane kuruyor
69 views
01 Şubat 2022 - 10:10

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Nazilli İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri, kütüphanesi olmayan veya yeterli düzeyde kitapları olmayan ilkokul ve ortaokullara yönelik başlattığı kitap toplama kampanyası kapsamında, Nazilli’ye bağlı kırsal Aşağıyakacık Mahallesi’nde bulunan Aşağıyakacık ilk ve ortaokulu için topladığı kitapları teslim etti.

Örnek hareketiyle Nazilli halkının takdirini kazanan öğrenciler, kitaplar ile buluşan çocukların heyecanlarına ortak olarak eksiklikleri bulunan kütüphaneye herkesin destek verebileceğini belirterek, vatandaşlardan kitap bağışı yapmalarını istedi. Öğrenciler, “Bizleri en iyi şekilde karşılayan Serpil öğretmen ve tüm okul idaresine teşekkürlerimizi sunuyoruz; Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir” ifadelerini kullandı.

’Paylaşacak bir kitabın var mı?’ sloganıyla başlattıkları kampanyaya gösterilen ilgiden memnun olduklarını ifade eden öğrenciler, kampanyaya destek olmak isteyen vatandaşların 0555 167 27 63 ve 0555 051 09 33 numaralı telefonlardan kendilerine ulaşabileceklerini ve kampanyayla ilgili detaylı bilgilerin bu numaralardan alınabileceğini belirtti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.