Aydın Havadis

ADÜ Öğretim Üyesi Ersan’ın projesi TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (ADÜ) FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ FİZİK BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR. FATİH ERSAN’IN YÜRÜTÜCÜLÜĞÜNÜ ÜSTLENDİĞİ PROJE, TÜBİTAK-1001 KAPSAMINDA DESTEKLENMEYE HAK KAZANDI.

ADÜ Öğretim Üyesi Ersan’ın projesi TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı
26 views
08 Eylül 2021 - 17:10

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Ersan’ın yürütücülüğünü üstlendiği proje, TÜBİTAK-1001 kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

Lateral-Hetero Mxeneler ile Elektronik ve Manyetik Özelliklerin Ayarlanması başlıklı proje, 432 bin TL bütçe ile 30 ay süresince desteklenecek. Projenin araştırmacıları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zeynep Demir Vatansever ve Kırklareli Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Berna Akgenç yer alıyor. Doç. Dr. Fatih Ersan, kabul edilen proje ile yatay hetero yapılarda oluşan tek boyutlu arayüzlerin sistemin manyetik ve elektronik özelliklerine etkisinin teorik olarak incelenmesinin temel bilim açısından ilginç ve faydalı teknolojik sonuçları ortaya çıkartabileceğini söyledi. Ayrıca proje süresi boyunca bir doktora sonrası araştırmacının, bir yüksek lisans ve iki lisans öğrencisinin destekleneceğini belirtti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.