Aydın Havadis

ADÜ Öğretim Üyesi Kırmacı’nın bir güftesi daha bestelendi

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (ADÜ) BUHARKENT MESLEK YÜKSEKOKULU (MYO) MÜDÜRÜ VE FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. MESUT KIRMACI’NIN GÜFTESİNİ YAZDIĞI VE AYDIN’IN ÜNLÜ BESTEKÂRLARINDAN ŞEVKET TOKGÖZ’ÜN BESTELEDİĞİ ‘KALBİM KIRGIN YILLARA İSİMLİ HİCAZ ESER TRT KURULUNDA KABUL EDİLEREK, 23978 REPERTUVAR NUMARASI İLE TRT ARŞİVLERİNE GİRDİ.

ADÜ Öğretim Üyesi Kırmacı’nın bir güftesi daha bestelendi
93 views
20 Nisan 2021 - 10:28

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Buharkent Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü ve Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mesut Kırmacı’nın güftesini yazdığı ve Aydın’ın ünlü bestekarlarından Şevket Tokgöz’ün bestelediği ‘Kalbim Kırgın Yıllara isimli hicaz eser TRT kurulunda kabul edilerek, 23978 repertuvar numarası ile TRT arşivlerine girdi.

Prof. Dr. Mesut Kırmacı’nın ve bestekar Şevket Tokgöz’ün, TRT’de kabul edilen ve TRT radyolarında seslendirilmeye devam eden ‘Dünde Kaldı Mevsimler, Bu Gece Rüzgarlar Sesiz Esiyor ve Bıraktım Aşkları Dünden Maziye’ adlı üç eseriyle birlikte, ikilinin TRT’de kabul edilmiş eserlerinin sayısı 4’e yükseldi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.