Aydın Havadis

ADÜ Veteriner Fakültesi öğrencilerinin projesine TÜBİTAK’tan destek

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (ADÜ) VETERİNER FAKÜLTESİ 4. SINIF ÖĞRENCİLERİ NAİF ONUR CEYLAN VE BÜNYAMİN YILDIRIM’IN PROJESİ, TÜBİTAK-2209-A ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ PROGRAMINCA KABUL EDİLEREK DESTEKLENMEYE UYGUN GÖRÜLDÜ.

ADÜ Veteriner Fakültesi öğrencilerinin projesine TÜBİTAK’tan destek
116 views
02 Haziran 2021 - 10:10

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Veteriner Fakültesi 4. sınıf öğrencileri Naif Onur Ceylan ve Bünyamin Yıldırım’ın projesi, TÜBİTAK-2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Programınca kabul edilerek desteklenmeye uygun görüldü.

Proje danışmanlığı Veteriner Fakültesi Anatomi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erkut Turan tarafından yürütülecek ‘Osteoloji Eğitiminde Demonte Olabilen Köpek İskelet Modelinin Kullanımı’ adlı projede, anatomi eğitiminin temelini teşkil eden osteoloji konusu daha anlaşılır kılınarak, öğrenci başarısını olumlu yönde etkilemeyi amaçlayan bir çalışma planlandı.

Naif Onur Ceylan ve Bünyamin Yıldırım, projede kapsamında hazırlanacak demonte olabilen iskeletlerin kullanımıyla kemiklerin iskelet üzerindeki yerleşimleri, komşulukları ve duruş pozisyonlarının daha iyi kavranabileceğini belirttiler.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.