Aydın Havadis

ADÜ Ziraat Fakültesi öğrencileri sektör uzmanlarıyla buluşmaya devam ediyor

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (ADÜ) ZİRAAT FAKÜLTESİ DEKANLIĞI TARAFINDAN ‘SEKTÖRLE BULUŞMA’ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN ‘STAJDAN, GENEL MÜDÜRLÜĞE’ BAŞLIKLI SÖYLEŞİ, ÇEVRİMİÇİ OLARAK GERÇEKLEŞTİ.

ADÜ Ziraat Fakültesi öğrencileri sektör uzmanlarıyla buluşmaya devam ediyor
76 views
31 Mayıs 2021 - 12:00

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Ziraat Fakültesi Dekanlığı tarafından ’Sektörle Buluşma’ etkinlikleri kapsamında düzenlenen ’Stajdan, Genel Müdürlüğe’ başlıklı söyleşi, çevrimiçi olarak gerçekleşti.

Özel bir şirketin Genel Müdürü Mete Kaan Bülbül’ün konuk olarak katıldığı ve sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlanan etkinliğe, öğretim elemanları ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Meslek hayatı boyunca edindiği tecrübeleri paylaşan Mete Kaan Bülbül, ziraat mühendisi adayı öğrenicilere öğrencilik yıllarından genel müdürlüğe kadar geçen çalışma sürecindeki aşamaları anlattı. Lisans eğitimi sürecinde hiçbir maddi beklentisi olmadan birden çok firmada staj yaptığını ve en son staj yaptığı firmada ziraat mühendisi olarak göreve başlayıp genel müdürlüğe kadar yükselmesini örnek bir başarı profili olarak öğrencilere anlatan Bülbül, öğrencilik süresi içerisinde yapılan stajların meslek hayatı açısından önemini vurguladı.

Etkinlik, Mete Kaan Bülbül’ün öğrencilerin sorularını yanıtlamasının ardından Ziraat Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. İbrahim Gençsoylu’nun teşekkür konuşmasıyla sona erdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.