Aydın Havadis

ADÜ’de ‘Doğayla bağını yeniden kur’ adlı projenin 1. Dönemi tamamlandı

TÜBİTAK TARAFINDAN 4005 YENİLİKÇİ EĞİTİM UYGULAMALARI KAPSAMINDA 2020/1 ÇAĞRI DÖNEMİNDE DESTEKLENMEYE HAK KAZANAN, ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ VE AYDIN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN ORTAKLAŞA HAZIRLADIĞI “GÖSTERGEBİLİM IŞIĞINDA LATMOS’TA DOĞA, KÜLTÜR VE YAŞAM ÜÇGENİ: DOĞAYLA BAĞINI YENİDEN KUR” ADLI PROJENİN BİRİNCİ DÖNEMİ TAMAMLANDI.

ADÜ’de ‘Doğayla bağını yeniden kur’ adlı projenin 1. Dönemi tamamlandı
87 views
10 Ağustos 2021 - 10:00

TÜBİTAK tarafından 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları kapsamında 2020/1 çağrı döneminde desteklenmeye hak kazanan, Adnan Menderes Üniversitesi ve Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa hazırladığı “Göstergebilim Işığında Latmos’ta Doğa, Kültür ve Yaşam Üçgeni: Doğayla Bağını Yeniden Kur” adlı projenin birinci dönemi tamamlandı.

Fen-Edebiyat Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Songül Aslan Karakul’un yürütücülüğünde gerçekleşen, TÜBİTAK tarafından desteklenen ilk göstergebilim temalı proje olma özelliğini taşıyan projeyle göstergebilim yöntemi kullanılarak doğaya farklı bakma becerilerinin kazandırılması amaçlanıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Doç. Dr. Songül Aslan Karakul, “Hem kuramsal hem de uygulamalı olmak üzere proje süresince toplam 27 etkinlik gerçekleştirildi. Kuramsal derslerin yanı sıra gösterge çözümleme, sanatsal üretim ve atölye çalışmalarının da yer aldığı projede ülkenin dört bir yanından gelen 24 öğretmenle Latmos (Beşparmak Dağları), Bafa Gölü Tabiat Parkı ve kaya resimlerinin bulunduğu bölgelerin ziyaretleri gerçekleştirildi. 2. Dönem’de 7 Bölge 47 ilden katılımcıyla eğitimlerimizi tamamlamış olacağız” dedi.

Projenin ikinci döneminin devam ettiği belirtildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.