Aydın Havadis

ADÜ’de faydalı böcekler ve biyolojik mücadele semineri düzenlendi

ADÜ’DE FAYDALI BÖCEKLER VE BİYOLOJİK MÜCADELE SEMİNERİ DÜZENLENDİ

ADÜ’de faydalı böcekler ve biyolojik mücadele semineri düzenlendi
146 views
04 Haziran 2021 - 10:00

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Koçarlı Meslek Yüksek Okulu (MYO) tarafından düzenlenen Faydalı Böcekler ve Biyolojik Mücadele Semineri, çevrimiçi olarak gerçekleşti.

Seminere, Üretimde Kalite Kontrol, Peyzaj ve Süs Bitkileri, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler, Laboratuvar Teknolojisi, Organik Tarım Programları 1. ve 2. sınıf öğrencileri ve akademik personel katıldı.

Öğr. Gör. Dr. Fulya Kaya Apak tarafından gerçekleştirilen seminerde, böceklerin yaşam alanları, nelerle beslendikleri, gelişim şekilleri, başarı sırları, ürünlerinden yararlandığımız böcek türleri ve sürdürülebilir tarım konu başlıkları üzerinde duruldu. Biyolojik çeşitliliğin korunması, tarım ilacı kullanımını azaltma, tarımda gıda güvenliği için biyolojik mücadelenin önemi konularında da bilgi verilen seminerde, program üzerinden yapılan yarışmaya katılan öğrencilerle keyifli anlar yaşandı.

Koçarlı MYO Müdürü Doç. Dr. Onur Yılmaz’ın kapanış konuşması ve öğrencilerden gelen soruların cevaplanmasıyla seminer sona erdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.