Aydın Havadis

ADÜ’lü öğretim üyesinin çevirisini yaptığı kitap yayınlandı

ADÜ’LÜ ÖĞRETİM ÜYESİNİN ÇEVİRİSİNİ YAPTIĞI KİTAP YAYINLANDI

ADÜ’lü öğretim üyesinin çevirisini yaptığı kitap yayınlandı
23 views
26 Ekim 2020 - 11:10

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Ulutaş’ın çeviri editörlüğünü yaptığı “Küçük Hayvan Dermatoloji ” adlı kitabı yayınlandı.

Veteriner Dermatoloji alanında önemli kaynaklardan biri olarak kabul edilen Keith A. Hnilica ve Adam P. Patterson un ‘Küçük Hayvan Dermatoloji’ adlı kitabı, Prof. Dr. Bülent Ulutaş editörlüğünde Veteriner Fakültesi Öğretim Elamanları Prof. Dr. Hüseyin Voyvoda, Prof. Dr. Murat Sarıerler, Dr. Öğr. Üyesi Gülten Emek Tuna ve Dr. Ceren Dinler’in yer aldığı geniş bir çevirmen ekibi tarafından aslına sadık kalınarak Türkçeye çevrildi.

Kitapta, küçük hayvanları etkileyen 250’den fazla deri hastalığının 1400 adet yüksek kaliteli resimle anlatıldığını belirten Prof. Dr. Bülent Ulutaş, “Klinikte pratik, rutin kullanım için geliştirilmiş olan kitap, ülkemizde bu alandaki eksikliği gidermek açısından büyük bir kaynak oluşturacaktır” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.