Aydın Havadis

AK Parti Aydın Milletvekili Savaş: “1960 darbesi sonrası hukuk cinayeti yaşandı”

TBMM KİT KOMİSYONU BAŞKANI VE AK PARTİ AYDIN MİLLETVEKİLİ MUSTAFA SAVAŞ, MERHUM BAŞBAKAN ADNAN MENDERES İLE FATİN RÜŞTÜ ZORLU VE HASAN POLATKAN’IN İDAM EDİLMELERİNİN 60’INCI YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLAYARAK, “1960 DARBESİ SONRASINDA SÖZDE YARGILAMALARLA ADETA BİR HUKUK CİNAYETİ YAŞANMIŞTIR” DEDİ.

AK Parti Aydın Milletvekili Savaş: “1960 darbesi sonrası hukuk cinayeti yaşandı”
9 views
17 Eylül 2021 - 11:10

TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, merhum Başbakan Adnan Menderes ile Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ın idam edilmelerinin 60’ıncı yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, “1960 darbesi sonrasında sözde yargılamalarla adeta bir hukuk cinayeti yaşanmıştır” dedi.

27 Mayıs 1960 darbesinin tarihe kara bir leke olarak geçtiğini ifade eden AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bu darbe hepimizin hafızalarında acı bir şekilde yer edinmiş, tarihimize kara bir leke olarak geçmiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki bir grup cuntacının gerçekleştirdiği darbe, Cumhuriyet tarihimizin ilk askeri darbesi olma özelliğini taşıyarak demokrasimiz adına utanç verici olmuştur. Milli irade düşmanları tarafından halkın iradesi yok sayılarak iktidarı gasp etme amacıyla yapılan bu alçak girişim, dönemin Başbakanı merhum Adnan Menderes’in liderliğinde yükselen Türkiye’yi hazmedemeyen içimizdeki hainlerin, bu yükselişe engel olmak isteyen dış güçlerce kukla olarak kullanılmasıyla zuhur etmiştir. Bu alçak darbe sonrasında sözde yargılamalarla adeta bir hukuk cinayeti yaşanmıştır. Milletimizin siyasi tercihlerini yok sayan, bu küstah güruh yönetime zorla el koymuş ve Başbakan Menderes’i ve dava arkadaşlarını yargılatarak idam etmişlerdir. Milletimizin gönlünce müstesna bir yere sahip olan Aydın’ımızın yiğit evladı Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’yu şehadetlerinin yıl dönümünde rahmetle ve saygıyla anıyorum.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.