Aydın Havadis

Akademisyenlerden MÜBEV’e ziyaret

AYDIN’IN DİDİM İLÇESİNİ ZİYARET EDEN AKADEMİSYENLER, DİDİM BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPILAN YORAN MÜBADELE ANI VE KÜLTÜR EVİ’Nİ (MÜBEV) KURULUŞ SÜRECİ KONUSUNDA İNCELEMELERDE BULUNDU.

Akademisyenlerden MÜBEV’e ziyaret
34 views
26 Eylül 2020 - 11:20

Aydın’ın Didim ilçesini ziyaret eden akademisyenler, Didim Belediyesi tarafından yapılan Yoran Mübadele Anı ve Kültür Evi’ni (MÜBEV) kuruluş süreci konusunda incelemelerde bulundu.

Akademisyenler, kentin geçmişini tanıtmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay’ın girişimleri ile açılan ilçenin tarihini öğrenmek isteyenlere ışık olan Yoran Mübadele anı ve Kültür Evi’ni ziyaret etti.

Yoran Mübadele Anı ve Kültür Evi’nin kuruluş süreci ile alakalı bilgi almak üzere gerçekleşen incelemelere Didim Belediye Başkan Yardımcısı E.Öznur Gündoğdu’nun yanı sıra Didim Kaymakamı Halil Avşar, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Halk Bilimleri Antoloji Ana Bilim Dalından Dr. Hasan Münüsoğlu, Ankara Üniversitesi Halk Bilimleri Bölümü Yardımcısı İskender Yıldırım, Giritliler Federasyon Başkanı Yunus Çengel, Nazilli Adnan Menderes Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doçent Doktor Tuncay Ercan Sepetçi ve Didim Rumeli Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı Başak Kamacı katıldı.

Didim Belediye Başkan Yardımcısı E.Öznur Gündoğdu, akademisyenlerle birlikte Mübev’i gezerek bilgiler verdi ve yapım sürecini anlattı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.