Aydın Havadis

Aydın’da başıboş yük hayvanları sürücülerin korkulu rüyası haline geldi

TÜRKİYE’NİN EN VERİMLİ DAĞLARINA SAHİP AYDIN’DA İNCİR VE KESTANE HASAT SEZONUNUN SONA ERMESİ İLE BİRLİKTE, MALİ DEĞERİ KALMAYAN VE AZAT EDİLEN YÜK HAYVANLARI KARAYOLLARINDA SÜRÜCÜLERİN KORKULU RÜYASI HALİNE GELMEYE BAŞLADI.

Aydın’da başıboş yük hayvanları sürücülerin korkulu rüyası haline geldi
16 views
08 Aralık 2021 - 15:10

Türkiye’nin en verimli dağlarına sahip Aydın’da incir ve kestane hasat sezonunun sona ermesi ile birlikte, mali değeri kalmayan ve azat edilen yük hayvanları karayollarında sürücülerin korkulu rüyası haline gelmeye başladı. Aydın-İzmir ve Aydın-Denizli yolunda başıboş eşek, katır ve atların neden olduğu kazaların sayısı her geçen gün artmaya başladı.

Aydın’da motorlu araçların ulaşımının olmadığı dağlardaki incir ve kestane bahçelerinde hasat sezonu sona erince, mali değeri düşen at, eşek ve katırlar her yerde başıboş dolaşmaya başladı. Özellikle karayoluna inerek yol kenarında ve refüjlerde otlayarak karnını doyurmaya çalışan başıboş hayvanlar hem trafiği tehlikeye sokuyor hem de kazalarda telef oluyor.

Başıboş hayvanların en fazla olduğu yerlerden biri olan Efeler Kocagür Mahallesi yakınlarında trafik ekipleri kazaları önlemek amacıyla sürekli denetim yapıp başıboş hayvanları bölgeden uzaklaştırırken bu defa Aydın-İzmir Karayolu Kardeşköy civarında azat edilmiş başıboş hayvan yoğunluğu yaşanmaya başladı.

Dakikada onlarca aracın gelip geçtiği karayolu üzerindeki refüjde otlayıp, zaman zaman kontrolsüz bir şekilde yolun karşısına geçen hayvanların ciddi tehlike oluşturduğunu belirten sürücüler, sorunun çözümü için yetkililerden yardım istedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.