Aydın Havadis

Aydın’da karantinaya uymayan vatandaşlara 3 bin 150 TL ceza kesilecek

AYDIN VALİLİĞİ İL FİLYASYON TAKİP KURULU BAŞKANLIĞINCA, SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ COVİD-19 FİLYASYON ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA TEMASLI VAKA OLARAK TESPİT EDİLEREK EVİNDE KARANTİNAYA TABİ TUTULAN VATANDAŞLAR GÜVENLİK GÜÇLERİ TARAFINDAN TAKİP EDİLİYOR.

Aydın’da karantinaya uymayan vatandaşlara 3 bin 150 TL ceza kesilecek
39 views
14 Ağustos 2020 - 17:50

Aydın’da Kovid-19 filyasyon çalışmaları kapsamında evlerinde karantina altında tutulan vatandaşlar, kolluk kuvvetleri tarafından takip edilirken, karantinaya uymayan vatandaşlara cezai işlem uygulanacağı öğrenildi.

Aydın Valiliği İl Filyasyon Takip Kurulu Başkanlığınca, Sağlık Müdürlüğü Kovid-19 filyasyon çalışmaları kapsamında temaslı vaka olarak tespit edilerek evinde karantinaya tabi tutulan vatandaşlar kolluk kuvvetleri tarafından takip ediliyor. Temaslı vaka olarak tespit edilerek evinde karantinaya tabi tutulan vatandaşların listeleri İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ile paylaşılıyor. Kolluk kuvvetleri tarafından da karantina kapsamında evlerinde olup olmadıkları düzenli olarak kontrol ediliyor. Karantinaya uymadığı tespit edilen vatandaşlara 1593 sayılı Umumi Hıfzssıhha Kanunu gereği 3 bin 150 TL idari para cezası ve Türk Ceza Kanunu 195. maddesi gereği adli işlem uygulanacak.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.