Aydın Havadis

Aydın’da kurumlarda ikram yasaklandı

AYDIN İL UMUMİ HIFZISSIHA MECLİSİ KARARI İLE KORONA VİRÜS İLE MÜCADELE TEDBİRLERİ KAPSAMINDA AYDIN’DAKİ KURUMLARDA HER TÜRLÜ YİYECEK VE İÇECEK İKRAMI YASAKLANDI.

Aydın’da kurumlarda ikram yasaklandı
53 views
28 Ağustos 2020 - 16:10

Aydın İl Umumi Hıfzıssıha Meclisi kararı ile Korona virüs ile mücadele tedbirleri kapsamında Aydın’daki kurumlarda her türlü yiyecek ve içecek ikramı yasaklandı.

Tüm dünyayı tehdit eden Korona virüs (Covid-19) salgını ülkemizde görüldüğü günden bu yana 6 binin üzerinde kişinin yaşamını yitirmesine neden oldu. İnsan sağlığını tehdit eden Korona virüse karşı alınan önlemler her geçen gün arttırılmaya devam ediyor. Aydın’da Aydın Valisi Hüseyin Aksoy başkanlığında toplanan Aydın İl Umumi Hıfzıssıha Meclisi Aydın’da da tüm kamu kurum ve kuruluşlarında yemekhane hizmetleri istisna olmak üzere paketli su servisi haricindeki tüm ikramlar yasakladı.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Konu hakkında gerekli hassasiyetin gösterilerek uygulamanın belirtilen çerçevede eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanması, tedbirlere uymayanlarla ilgili İl Umumi Hıfzıssıha Kanunu’nun 282’nci maddesi gereğince idari para ceza verilmesi, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195’nci maddesi kapsamında gerekli adli işlemin başlatılmasına oy birliği ile karar verildi” denildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.