Aydın Havadis

Başhekim Alkaya’dan Nesrin Teyze’ye teşekkür plaketi

TÜM DÜNYAYI ETKİSİ ALTINA ALAN VE SON GÜNLERDE ETKİSİ DAHA ARTAN KORONA VİRÜSE KARŞI ANLAMLI MÜCADELELERDEN BİRİ ÇİNE’DE YAŞAYAN 70 YAŞINDAKİ NESRİN PAZAR’DAN GELDİ. SAĞLIKÇILARIN DAHA GÜVENLİ ORTAMDA ÇALIŞMASI VE BULAŞ RİSKİNİN AZALTILMASI İÇİN ÇİNE DEVLET HASTANESİ BAHÇESİNE COVİD TANI VE TAKİP BİRİMİ KURULMASI İÇİN BAĞIŞ YAPAN NESRİN PAZAR’A BAŞHEKİM HÜSEYİN ZAFER ALKAYA TARAFINDAN TEŞEKKÜR PLAKETİ SUNULDU.

Başhekim Alkaya’dan Nesrin Teyze’ye teşekkür plaketi
48 views
05 Kasım 2020 - 9:50

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve son günlerde etkisi daha artan Korona virüse karşı anlamlı mücadelelerden biri Çine’de yaşayan 70 yaşındaki Nesrin Pazar’dan geldi. Sağlıkçıların daha güvenli ortamda çalışması ve bulaş riskinin azaltılması için Çine Devlet Hastanesi bahçesine Covid tanı ve takip birimi kurulması için bağış yapan Nesrin Pazar’a Başhekim Hüseyin Zafer Alkaya tarafından teşekkür plaketi sunuldu.

Çine’de yaşayan 70 yaşındaki Nesrin Pazar isimli vatandaş, televizyonda izleyip gazetelerde okuduğu Korona virüs haberleri üzerine ölmüş yakınlarına hayır olması için ilginç bir yönteme başvurdu. Annesinin gıyabında hayra vesile olacak bir bağış yapmak için Çine Devlet Hastanesi Başhekimi Hüseyin Zafer Alkaya’nın yanına giden yaşlı teyze dünyayı etkisi altına alan ve insanları tedirgin eden Korana virüsle daha iyi mücadele edilmesi için Hastane Bahçesi’ne kurulan Covid Tanı ve Takip Ünitesi biriminin giderlerini bağışladı.

Acil Servis önüne kurulan 3 odalı prefabrik ünite sayesinde Covid-19 şüpheli hastaların diğer hastalara temas etmeden hastane dışında muayene, kayıt, tetkik ve gözlemleri yapılmaya başlandı.

Çine Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Hüseyin Zafer Alkaya, bağıcı Nesrin Pazar’ı hastaneye davet edip kurulan yeni birimi gezdirerek sağlık çalışanları ve hizmet alan vatandaşlar adına plaketle teşekkür etti. Nesrin teyzenin duyarlı davranışının sağlık çalışanlarına da moral olduğunu belirten Başhekim Hüseyin Zafer Alkaya “Ülkemizin pandemiyle ciddi bir sınav verdiği bu dönemde hem hasta, hem de çalışan sağlığına ciddi katkıda bulunacak bu anlamlı bağış için kurumumuz ve çalışanlarımız adına Nesrin teyzemize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.