Aydın Havadis

Didim’de 14 plaj ve 1 marinada mavi bayrak dalgalanacak

ULUSLARARASI MAVİ BAYRAK JÜRİSİ AÇIKLANDI. ÜLKEMİZDE TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI (TÜRÇEV) KOORDİNASYONUNDA YÜRÜTÜLEN MAVİ BAYRAK PROGRAMI KAPSAMINDA 2021 YILINDA MAVİ BAYRAK ALMAYA HAK KAZANANLARIN LİSTESİ BELİRLENDİ. BU YIL TÜRKİYE’DE 519 PLAJ, 22 MARİNA, 6 BİREYSEL YAT VE BU YIL İLK KEZ 10 TURİZM TEKNESİ MAVİ BAYRAK ALMAYA HAK KAZANDI.

Didim’de 14 plaj ve 1 marinada mavi bayrak dalgalanacak
65 views
20 Mayıs 2021 - 16:00

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) koordinasyonunda yürütülen Mavi Bayrak Programı kapsamında 2021 yılında mavi bayrak almaya hak kazananların listesi belirlendi. Bu yıl Türkiye’de 519 plaj, 22 marina, 6 bireysel yat ve bu yıl ilk kez 10 turizm teknesi mavi bayrak almaya hak kazandı.

Aydın’ın turistik kentlerinden birisi olan tarihi, doğası ve havası ile öne çıkan Didim’de 14 plaj ve 1 marina mavi bayrağın sahibi oldu. Mavi Bayrak Programı, merkezi Danimarka Kopenhag’ta Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı-FEE koordinasyonunda dünyada 49 ülkede uygulanan Uluslararası Mavi Bayrak Jürisinin belirlemelerine göre, Türkiye plaj sayısı ile yine dünya 3’üncüsü oldu. İlk sırada İspanya, ikinci sırada Yunanistan yer alıyorken, Türkiye’nin arkasından dördüncü sırada İtalya ve ardından beşinci sırada Fransa bulunuyor.

Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, “Tarihi, doğası ve havası ile öne çıkan kentimizde mavi bayraklı plajların varlığını turizmin ilerlemesi ve gelişmesi açısında oldukça önemli, bu tür öğeler ilçenin gelişmesi ve ilerlemesine katkı sağlıyor. Çevre, sağlık ve hijyen koşullarının en üst seviyede tutulduğu bu dönem içerisinde plaj ve donanımlarının temizliği, can güvenliği ve çevre yönetimine dair pek çok kriteri barındırması, tüm bu kriterlerin denetim altında tutulması için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.