Aydın Havadis

Dünya Ebeler Günü Etkinliği Gerçekleşti

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (ADÜ) SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ EBELİK BÖLÜMÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN ‘DÜNYA EBELER GÜNÜ’ ETKİNLİĞİ, ÇEVRİMİÇİ OLARAK GERÇEKLEŞTİ.

Dünya Ebeler Günü Etkinliği Gerçekleşti
90 views
19 Mayıs 2021 - 22:30

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü tarafından düzenlenen ’Dünya Ebeler Günü’ etkinliği, çevrimiçi olarak gerçekleşti.

ADÜZEM Uzaktan Eğitim Merkezi sosyal medya kanalı üzerinden canlı olarak yayınlanan etkinliğe, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Aslıhan Büyüköztürk Karul, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ayten Taşpınar, Ebelik Bölümü öğretim elemanları, lisans ve lisansüstü ebelik öğrencileri ve Üniversitemiz dışı misafirler katıldı. Etkinlik, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Aslıhan Büyüköztürk Karul, Ebelik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ayden Çoban ve ebelik öğrencileri adına Ebelik Öğrencisi Selin Su Yoca’nın açılış konuşması ile başladı. Ebelik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zekiye Karaçam’ın moderatörlüğünde gerçekleşen konferansta, Anadolu Ebeler Derneği Başkanı Ebe Nesibe Üzel, Uluslararası Ebeler Federasyonunun (ICM) 2021 yılı Ebeler Günü Teması olan ’Verileri takip edin: Ebelere yatırım yapın’ ve Anadolu Ebeler Derneği Öğrenci Temsilcisi Ebe Eda Nisa Kurtçu, ’Öğrenci Ebelik’ konulu sunumlarını gerçekleştirdi.

Anadolu Ebeler Derneği Başkanı Ebe Nesibe Üzel ve Anadolu Ebeler Derneği Öğrenci Temsilcisi Ebe Eda Nisa Kurtçu’ya teşekkür belgelerinin takdim edildiği etkinlik, katılımcıların iyi dilekleri ve ebeler günü mesajları ile son buldu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.