Aydın Havadis

Ege’deki düzensiz göç sorunu Aydın’da görüşüldü

AYDIN VE EGE BÖLGESİ’NİN ÖNEMLİ SORUNLARINDAN BİRİ HALİNE GELEN DÜZENSİZ GÖÇ İLE İLGİLİ AYDIN VALİLİĞİ EV SAHİPLİĞİNDE KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI.

Ege’deki düzensiz göç sorunu Aydın’da görüşüldü
14 views
27 Ocak 2022 - 18:10

Aydın ve Ege Bölgesi’nin önemli sorunlarından biri haline gelen düzensiz göç ile ilgili Aydın Valiliği ev sahipliğinde koordinasyon toplantısı yapıldı.

Ege Bölgesi’nde düzensiz göçle daha etkin mücadele edilmesi amacıyla Aydın’da, Düzensiz Göç ile Mücadele Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi. Aydın, İzmir, Manisa, Denizli, Muğla ve Uşak illerinin içinde bulunduğu bölgelerde düzensiz göç ile mücadele edilmesi amacıyla gerçekleştirilen koordinasyon toplantısına Aydın Valisi Hüseyin Aksoy ev sahipliği yaptı.

Düzensiz göç ile mücadele kapsamında iller bazında yürütülen faaliyetlerin değerlendirildiği toplantıda özellikle kıyı kesimlerde yoğunlaşan düzensiz göç ve etkin mücadele yöntemleri görüşüldü. Son zamanlarda artış gösteren düzensiz göçmen hareketleri ile ilgili konuları görüşmek üzere organize edilen toplantı basına kapalı olarak yapılırken, güvenlik güçlerinin başarılı çalışmaları sonucunda kaçışların büyük ölçüde önlendiği vurgulandı.

Aydın, İzmir, Manisa, Denizli, Muğla ve Uşak il sınırında yaşanan düzensiz göç ve göçmen olaylarının güncel durumu, alınan önlemler, yapılan çalışmalar ve istatistiki bilgiler paylaşılarak, istişareler yapılırken her kademede sürdürülen koordinasyon ve iş birliğinin daha da artırılmasına dikkat çekildi.

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’un ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Muğla Valisi Orhan Tavlı, illerin İl Emniyet Müdürleri, İl Jandarma Komutanları, Sahil Güvenlik Grup Komutanları ve İl Göç İdaresi Müdürleri katıldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.