Aydın Havadis

Ekopsikoloji ve Hortikültürel Treapi İle İyileşme Konferansı gerçekleşti

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (ADÜ) HEMŞİRELİK FAKÜLTESİ BİLİMSEL ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN PROF. DR. EDA PURUTÇUOĞLU’NUN ‘EKOPSİKOLOJİ VE HORTİKÜLTÜREL TREAPİ İLE İYİLEŞME’ İSİMLİ KONFERANSI ÇEVRİM İÇİ OLARAK GERÇEKLEŞTİ.

Ekopsikoloji ve Hortikültürel Treapi İle İyileşme Konferansı gerçekleşti
94 views
08 Haziran 2021 - 10:20

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Hemşirelik Fakültesi bilimsel etkinlikleri kapsamında düzenlenen Prof. Dr. Eda Purutçuoğlu’nun ‘Ekopsikoloji ve Hortikültürel Treapi ile İyileşme’ isimli konferansı çevrim içi olarak gerçekleşti.

Moderatörlüğünü Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Hatice Öner’in yaptığı konferansa, Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yelda Özsunar, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Belgin Yıldırım, fakülte öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. İnsanlığın doğa ve çevre ile kurduğu iletişimin vazgeçilmez olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Eda Purutçuoğlu, insanların bedensel, ruhsal, bilişsel ve sosyal iyilik hallerinin yaşadıkları çevre ile doğrudan ilişkili olduğunu ifade etti. Purutçuoğlu sunumunda, ruhsal olarak doğaya yakınlaştırarak psikolojik olarak iyileşmede terapötik bir teknik olan ekopsikoloji ve doğayla tedavi yöntemi olarak tanımlanan hortikültürel terapi kavramları hakkında bilgi verdi.

Katılımcıların soruları ve görüşleri ile sona eren konferansta, öğretim elemanları ve öğrencilere katkıları için Prof. Dr. Eda Purutçuoğlu’na teşekkür belgesi verildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.