Aydın Havadis

Gündüz kesip gece çalıyorlar

AYDIN’IN KÖŞK İLÇESİNE BAĞLI KIRSAL KÖYLERDEN GEÇEN TELEKOM HATLARI HIRSIZLARIN İŞTAHINI KABARTTI. BÖLGEDE YAPILAN İNCELEMEDE HIRSIZLARIN KÖYLERE ÇEŞİTLİ KILIFLARLA GİRİP GÜNDÜZ HAVA AYDINLIK İKEN BAKIR KABLOLARI KESİP BİR YERE ZULALADIKTAN SONRA GECE HAVA KARARINCA GÖTÜRDÜKLERİ TESPİT EDİLDİ.

Gündüz kesip gece çalıyorlar
25 views
22 Ekim 2020 - 15:50

Aydın’ın Köşk ilçesine bağlı kırsal köylerden geçen Telekom hatları hırsızların iştahını kabarttı. Bölgede yapılan incelemede hırsızların köylere çeşitli kılıflarla girip gündüz hava aydınlık iken bakır kabloları kesip bir yere zulaladıktan sonra gece hava kararınca götürdükleri tespit edildi.

Korona virüs salgını nedeniyle başta öğrenciler olmak üzere evden çıkamayanlar için elzem ihtiyaç haline gelen internet, Aydın’ın Köşk ilçesine bağlı kırsal yerleşim alanlarında en büyük sıkıntılardan biri oldu. Hırsızların kabloları kesip çalmaları nedeniyle sık sık internet erişimi kesilen köylerde yapılan incelemede bazı bölgelerde kesilmiş vaziyette bulunan kablolar görevlilere teslim edildi.

Güvenlik güçleri kadar köylülerin de duyarlı olması istendi

Yetkililer, köylere mantar arama, hurdacı ya da başka adlarla dışardan gelen kişilerin takip edilmesini ve şüpheli bulunan kişiler için jandarmaya ihbar yapılmasını istediler.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.