Aydın Havadis

Hem sağlıkçı, hem de çevreciler

AYDIN SSK BÖLGE HASTANESİ OLARAK 1963 YILINDA HİZMET VERMEYE BAŞLAYAN VE 2005 YILINDA SAĞLIK BAKANLIĞI’NA DEVREDİLEREK İSİM DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİLEN ATATÜRK DEVLET HASTANESİ AÇILDIĞI GÜNDEN BU GÜNE BAHÇESİNDEKİ AĞAÇLARIN GEREKLİ BAKIM VE BUDAMA İŞLEMLERİ İLE ZAMANLA KURUYAN AĞAÇLARIN YERLERİNE FİDAN DİKEREK YEŞİL DOKUYU KORUMAYA ÖZEN GÖSTERİYOR.

Hem sağlıkçı, hem de çevreciler
91 views
04 Haziran 2021 - 9:30

Aydın SSK Bölge hastanesi olarak 1963 yılında hizmet vermeye başlayan ve 2005 yılında Sağlık Bakanlığı’na devredilerek isim değişikliğine gidilen Atatürk Devlet Hastanesi açıldığı günden bu güne bahçesindeki ağaçların gerekli bakım ve budama işlemleri ile zamanla kuruyan ağaçların yerlerine fidan dikerek yeşil dokuyu korumaya özen gösteriyor.

Aydın Atatürk Devlet Hastanesi zemininde çimlendirme çalışması yapılarak hastane bahçesi modern bir görünüme kavuşturuldu. Hastane bahçesinden ziyade, tarihi ağaçlar ile koruma altına alınan milli parklar gibi yemyeşil dokusuyla botanik bahçeyi andıran yeşil alanları ile hastane uzun yıllardan beri Aydın halkına hizmet veriyor. Atatürk Devlet Hastanesi’nden yapılan açıklamada, “Hastanemize başvuran hasta ve hasta yakınlarımızın rahat bir nefes alabileceği, yoğun bakım ve servislerde yatan hastalarına refakat ederken dinlenebileceği huzurlu ve modern bir hastane bahçesi için gerekli tadilat ve yenileme işlemleri ile misafirlerimize yemyeşil bir ortam hazırlamak gayreti içerisindeyiz. Hastanemizin bahçesi yaklaşık 40 bin metre kareye sahip. Genel temizlik, bakım, onarım, ilaçlama, budama ve çevre düzenlemesi gibi işlemleri yapan personellerimize özverili çalışmalarından dolayı da tebrik ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.