Aydın Havadis

Herkes domuzlardan şüphelenmişti, zararı TEİAŞ görevlilerin verdiği ortaya çıktı

AYDIN’IN EFELER İLÇESİ’NE BAĞLI EĞRİKAVAK MAHALLESİİLE İZMİR’İN ÖDEMİŞ İLÇESİ’NE BAĞLI ÇAYIR KÖYÜ ARASINDAKİ İNCİR BAHÇELERİNDEKİ AĞAÇLAR SON GÜNLERDE ADETA SALDIRIYA UĞRADI. BAHÇELERDEKİ İNCİR AĞAÇLARI ZARAR GÖREN ÇİFTÇİLER DOMUZLARDAN ŞÜPHELENİRKEN YAPILAN ARAŞTIRMALAR SONUCU İNCİR AĞAÇLARINI KIRANLARIN DOMUZLAR DEĞİL TEİŞ ADINA ÇALIŞAN GÖREVLİLER OLDUĞU BELİRTİLDİ.

Herkes domuzlardan şüphelenmişti, zararı TEİAŞ görevlilerin verdiği ortaya çıktı
92 views
19 Nisan 2021 - 14:58

Aydın’ın Efeler İlçesi’ne bağlı Eğrikavak Mahallesiile İzmir’in Ödemiş İlçesi’ne bağlı Çayır köyü arasındaki incir bahçelerindeki ağaçlar son günlerde adeta saldırıya uğradı. Bahçelerdeki incir ağaçları zarar gören çiftçiler domuzlardan şüphelenirken yapılan araştırmalar sonucu incir ağaçlarını kıranların domuzlar değil TEİŞ adına çalışan görevliler olduğu belirtildi. Çiftçiler girdikleri her araziye binlerce liralık zarar veren TEİAŞ’tan şikayetçi oldular.

Dünyanın en kaliteli incirinin yetiştiği Aydın’ın Efeler ilçesine bağlı Eğrikavak ile İzmir’in Ödemiş İlçesi Çayır Köyü arasında incir bahçeleri bulunan vatandaşlar bahar bakımı için gittikleri arazilerinde adeta şok yaşadılar. İlk etapta bahçelerinin domuz istilasına uğradığını düşünen çiftçiler, zararın hiç ummadıkları bir yerden geldiğini öğrenince ne yapacaklarını şaşırdılar. Ödemiş Çayır köyü sınırları içerisinde bulunan incir bahçesindeki onlarca incir ağacı kırılıp zarar gören çiftçilerden Mümin Kılınç, insanlar tarafından hele hele bir devlet kurumu adına çalışan görevliler tarafından bahçelere bu şekilde zarar verilmesine anlam veremediklerini söyledi. Bahar sezonu bakımı için arazisine geldiğinde gördüğü manzara karşısında şaşırdığını belirten Kılınç, “Bahçemin belli bölümdeki ağaçların dalları kırılmış. Dikimi yeni yapılan incir ağaçları ise tamamen yok olmuş. İlk etapta domuzdan şüphelendik ama bir hayvanın bu kadar zarar veremeyeceğini anlayınca çevrede araştırma yaptık. İçerisinde yüksek gerilim hattı direği olan bahçeler adeta talan edilmiş. Bu zararı da TEİAŞ adına çalışma yapan ekiplerin yaptığını öğrenince çok üzüldük. Çünkü yapılan insana yaraşır bir davranış değil. Araziye girip zarar vermeleri üzüntü verici odluğu gibi zarar gören kişileri insan yerine koymamaları daha da üzücü” diyerek çalışanlara önce insani değerlerin anlatılmasını sonra da zararının karşılanmasını istedi.

Durumdan şikayetler üzerine haberdar olduklarını belirten TEİAŞ yetkilileri çalışmayı özel bir firma aracılığı ile sürdürdüklerini belirterek oluşan zarar ziyan iel ilgili soruşturma başlatıp çiftçilerin gönlünü almaya çalışacaklarını belirttiler.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.