Aydın Havadis

Kadınların dayanışması arenaya taşındı: Hanımağa, en kıymetli eserini Topuklu Efe’ye hediye etti

AYDIN BAŞTA OLMAK ÜZERE EGE VE AKDENİZ BÖLGESİ’NİN EN ÖNEMLİ KIŞ FESTİVALLERİ ARASINDA YER ALAN DEVE GÜREŞLERİNDE BU DEFA KADIN DAYANIŞMASI YAŞANDI. EGE BÖLGESİ’NİN HANIMAĞASI ZEKİYE ÇELEBİ HEMCİNSİ AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM ÇERÇİOĞLU’NA EN KIYMETLİ ESERİNİ HEDİYE ETTİ. HEDİYEYİ KABUL ETMEYEN TOPUKLU EFE, HANIMAĞA’NIN ISRARI ÜZERİNE KABUL ETTİĞİ ESERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ENVANTERİNE KAYDETTİREREK KABUL ETTİ.

Kadınların dayanışması arenaya taşındı: Hanımağa, en kıymetli eserini Topuklu Efe’ye hediye etti
195 views
20 Şubat 2022 - 17:10

Aydın başta olmak üzere Ege ve Akdeniz Bölgesi’nin en önemli kış festivalleri arasında yer alan deve güreşlerinde bu defa kadın dayanışması yaşandı. Ege Bölgesi’nin Hanımağası Zekiye Çelebi hemcinsi Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na en kıymetli eserini hediye etti. Hediyeyi kabul etmeyen Topuklu Efe, Hanımağa’nın ısrarı üzerine kabul ettiği eseri Büyükşehir Belediyesi envanterine kaydettirerek kabul etti.

Nazilli arenasında gerçekleştirilen güreşlere katılan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun hayranı olduğu olduğunu belirten boğa ve deve güreşlerinde milyonlarca liralık bağışçısı Hanımağası Zekiye Çelebi, bu defa en önemli eserlerinden birini Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun şahsına hediye etmek istedi. Şahsına hediyeyi kabul etmeyen Çerçioğlu, antika değeri oldukça yüksek olduğu belirtilen köstekli saati tutanak karşılığı Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin envanterine kaydettirdi. Adata yürüyen bir sarraf görünümündeki Hanımağa ile Topuklu Efe Çerçioğlu’nun arenadaki diyalogları kameralara böyle yansıdı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.