Aydın Havadis

KESO çırak sorununun çözümü için kısa film hazırladı

KUŞADASI ESNAF VE SANATKARLAR ODASI (KESO) İŞ ALANLARINDA GÜNÜMÜZÜN EN BÜYÜK PROBLEMİ OLAN ÇIRAK SORUNUNA EL ATTI. BİRÇOK MESLEKTE ÇIRAK BULMADA SIKINTI ÇEKEN ESNAFLARA VE MESLEK EĞİTİM MERKEZİNE DESTEK SAĞLAMAK AMACIYLA ÇIRAKLIK İLE İLGİLİ BİR KISA FİLM ÇEKTİ.

KESO çırak sorununun çözümü için kısa film hazırladı
41 views
20 Ekim 2021 - 14:10

Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası (KESO) iş alanlarında günümüzün en büyük problemi olan çırak sorununa el attı. Birçok meslekte çırak bulmada sıkıntı çeken esnaflara ve meslek eğitim merkezine destek sağlamak amacıyla çıraklık ile ilgili bir kısa film çekti.

Esnaf ve sanatkarın en büyük sıkıntılarının başında gelen çırak sorununu çözmek ve soruna dikkat çekmek amacıyla Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası uzun süredir çeşitli çalışmalar yapmaktaydı. KESO son olarak hazırladığı kısa bir filmle çıraklık eğitimini özendirici ve açıklayıcı bir çalışmaya imza attı. Çıraklığın da önemli bir eğitim olduğunu belirten KESO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalım, bugün üniversite mezunu olup iş arayan çok sayıda kişi olmasına rağmen, çıraklık eğitimini tamamlayıp iş arayan veya işsiz kimsenin olmadığını ve bu eğitimi bitirenlerin aynı zamanda lise diploması aldığını hatırlattı.

KESO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalım konuyla ilgili açıklamasında “Esnaflarımız çırak bulmakta sıkıntı yaşıyor, bununla birlikte çırak yetişmeyince dolaylı olarak birkaç yıl içinde kalfa çok değil önümüzdeki on yıl içerisinde de işin ehli usta bulamaz duruma geleceğiz. Bu yüzden çıraklığa olan ilgiyi arttırmak için böyle bir proje geliştirdik. Aileler çektiğimiz bu kısa filmde tüm soruların cevaplarını hem bulacaklar hem de çıraklığın ileriye dönük birçok mesleğe alt yapı hazırladığını göreceklerdir” dedi.

Bazı çıraklarında oynadığı KESO’nun kısa filminde yönetmenliği aynı zamanda oyunculuk yapan Mustafa Şahbaz üstlenirken, bir dönem Aşkı Memnu dizisinde Katya rolüyle hafızalarda yer eden Ufuk Kaplan da oyunculuğu ile katkı sağlayacağı belirtildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.