Aydın Havadis

Koçarlı Belediyesi zabıta ekipleri göz açtırmıyor

KOÇARLI BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI EKİPLER, BELEDİYE BAŞKANI NEDİM KAPLAN’IN TALİMATI İLE İLÇEDE BULUNAN ZİNCİR VE YEREL MARKETLERDE FİYAT, ETİKET VE SON KULLANMA TARİHİ DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Koçarlı Belediyesi zabıta ekipleri göz açtırmıyor
98 views
19 Şubat 2022 - 11:10

Koçarlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ın talimatı ile ilçede bulunan zincir ve yerel marketlerde fiyat, etiket ve son kullanma tarihi denetimi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan “Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri” kapsamında temel gıda ürünlerinde Katma Değer Vergisi’nin (KDV) yüzde 8’den yüzde 1’e indirilmesiyle ilgili Resmi Gazetede yayınlanan kararın uygulanmasına yönelik Koçarlı’da da denetimler sıklaştırıldı. Kararı uygulamayan iş yerlerine cezai işlemler uygulanırken, zabıta ekipleri KDV indirim denetiminin yanı sıra market raflarındaki ürünlerin son kullanma tarihlerinin kontrollerini de gerçekleştiriyor.

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan gerçekleştirilen denetimler ile ilgili yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri’ tanıtım toplantısında açıkladığı KDV indiriminin Resmi Gazete de yayımlanmasının ardından ekiplerimize talimat vererek halkımızın yüksek fiyatlara maruz kalmaması için zincir ve yerel marketlerde KDV denetimlerine ekiplerimiz hız verdi” dedi.

Başkan Kaplan, marketlerin yüksek fiyat uygulamalarının önüne geçebilmek için ilçede denetimleri sıklaştırdıklarını ifade ederek, “Yeni düzenlemeyle yüzde 7’lik bir indirim yapıldı. Üstelik KDV’si yüzde 1’e inen ürünler, enflasyon sepetinde ciddi bir ağırlığa sahip ürünler. Pirinç, makarna, et, çay, kahve, süt ve süt ürünleri yemeklik yağlar, şeker ve şekerli ürünler, meyve ve sebzeler, kuruyemişler, bakliyat çeşitleri gibi insanlarımız günlük hayatlarında sık tükettikleri gıdalar. Tüm bunlarda yapılan vergi indirimi aynı zamanda enflasyonla mücadelede önemli bir kazanım anlamına gelmektedir. Bu yüzden de Zabıta ekiplerimiz marketlerdeki ürünlerin fahiş fiyattan satılabilmesinin önüne geçebilmek, vatandaşların mağduriyetini önlemek ve de son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin kontrolü amacıyla denetimler gerçekleştiriyorlar. Bu denetimler ekiplerimiz tarafından sık sık tekrarlanarak hiçbir olumsuzluğa izin verdirmeyeceğiz” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.