Aydın Havadis

Koçarlı MYO’da Biyokütleden Enerji Eldesi Semineri Düzenlendi

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (ADÜ) KOÇARLI MESLEK YÜKSEKOKULU (MYO) TARAFINDAN DÜZENLENEN ‘BİYOKÜTLEDEN ENERJİ ELDESİ’ (ALTERNATİF ENERJİ KAYNAĞI) ADLI SEMİNER, 7 MAYIS 2021 TARİHİNDE ÇEVRİMİÇİ OLARAK GERÇEKLEŞTİ.

Koçarlı MYO’da Biyokütleden Enerji Eldesi Semineri Düzenlendi
97 views
21 Mayıs 2021 - 9:50

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Koçarlı Meslek Yüksekokulu (MYO) tarafından düzenlenen ‘Biyokütleden Enerji Eldesi’ (alternatif enerji kaynağı) adlı seminer çevrimiçi olarak gerçekleşti.

Seminere, Üretimde Kalite Kontrol, Peyzaj ve Süs Bitkileri, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler, Laboratuvar Teknolojisi, Organik Tarım Programları 1. ve 2. sınıf öğrencileri ve akademik personel katıldı. Öğr. Gör. H. İlker Özdemir tarafından gerçekleştirilen seminerde, doğrudan yakma, piroliz, gazlaştırma ve anaerobik yani havasız çürüme gibi işlemler ile farklı türde enerji üretimi sağlanması, biyokütle enerjisinin depolanabilen ve ihtiyaç duyulduğunda kullanılabilen bir kaynak olduğu ve avantajlı yönleri konu başlıkları üzerinde duruldu.

Yoğun ilgi ile gerçekleşen seminer, Koçarlı MYO Müdürü Doç. Dr. Onur Yılmaz’ın konuşması ve katılımcılardan gelen soruların yanıtlanması ile sona erdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.