Aydın Havadis

Kuşadası Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi sevinci

KUŞADASI BELEDİYESİ İLE BELEDİYE İŞ SENDİKASI ARASINDA SÜRMEKTE OLAN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİ UZLAŞMA İLE SONUÇLANDI. İMZALANAN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İLE KUŞADASI BELEDİYESİ’NDE ÇALIŞAN KADROLU İŞÇİLERE ENFLASYON ORANINDA ÜCRET ZAMMI YAPILMASI MUTABAKAT ALTINA ALINDI.

Kuşadası Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi sevinci
62 views
25 Haziran 2021 - 17:20

Kuşadası Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında sürmekte olan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri uzlaşma ile sonuçlandı. İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile Kuşadası Belediyesi’nde çalışan kadrolu işçilere enflasyon oranında ücret zammı yapılması mutabakat altına alındı. Belediye İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman, “Tüm işçi arkadaşlarımız ve aileleri adına Başkanımız Sayın Ömer Günel’e teşekkür ediyorum” dedi.

Kuşadası Belediyesi ile Türk-İş’e bağlı Belediye İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Kuşadası Belediyesi’nde çalışmakta olan 154 kadrolu işçinin ücretine enflasyon oranında zam yapılmasını öngören sözleşme işçilerin yüzünü güldürdü. Pandemi nedeniyle toplu iş sözleşmesi sürecinin uzadığını ifade eden Belediye İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman, görüşmelerin uzlaşma ile sonuçlanmasının çalışanlar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandığını söyledi. Başkan Yaman, “Her zaman çalışanlarının yanında olan Kuşadası Belediye Başkanımız Ömer Günel’e tüm işçi arkadaşlarımız ve aileleri adına teşekkür ediyorum” dedi.

Kuşadası Belediyesi’nin tüm çalışanları ile büyük bir aile olduğuna dikkat çeken Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ise toplu iş görüşmelerinin sorunsuz bir biçimde tamamlandığını ifade etti. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de olanakları dahilinde çalışanların yanında olmaya devam edeceklerini belirten Başkan Ömer Günel “Toplu iş sözleşmesinin tüm mesai arkadaşlarıma hayırlı olmasını diliyor, emekleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.