Aydın Havadis

Özel Yetenekli Çocukların Eğitiminde Disiplinler Arası Yaklaşımlar-BiFemaa projesi gerçekleşti

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (ADÜ) VE NAZİLLİ BİLİM SANAT MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN ORTAKLAŞA HAZIRLAMIŞ OLDUKLARI; TÜBİTAK 2019/1 YILI, 4004 DOĞA EĞİTİMİ VE BİLİM OKULLARI DESTEK PROGRAMI KAPSAMINDA ‘ÖZEL YETENEKLİ ÇOCUKLARIN EĞİTİMİNDE DİSİPLİNLER ARASI YAKLAŞIMLAR-BİFEMAA’ BAŞLIKLI PROJE, 20-25 HAZİRAN TARİHLERİ ARASINDA İZMİR UYGULAMA OTELİNDE GERÇEKLEŞTİ.

Özel Yetenekli Çocukların Eğitiminde Disiplinler Arası Yaklaşımlar-BiFemaa projesi gerçekleşti
64 views
07 Temmuz 2021 - 9:32

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) ve Nazilli Bilim Sanat Merkezi Müdürlüğü’nün ortaklaşa hazırlamış oldukları, TÜBİTAK 2019/1 yılı, 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destek Programı kapsamında ‘Özel Yetenekli Çocukların Eğitiminde Disiplinler Arası Yaklaşımlar-BiFemaa’ başlıklı proje İzmir Uygulama Oteli’nde gerçekleşti.

Yürütücülüğünü Nazilli BİLSEM Matematik Öğretmeni Uzm. Ömer Ürün’ün üstlendiği projede, ADÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ersen Yazıcı, Prof. Dr. Hilal Aktamış, Doç. Dr. Ahmet Bildiren ve Dr. Öğr. Üyesi Taner Arabacıoğlu Uzman/Araştırmacı ile Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde görev yapan 22 akademisyen eğitmen olarak görev aldı. Proje kapsamında Türkiye genelinde faaliyet gösteren BİLSEM’lerde görev yapan matematik, fen bilgisi ve bilişim teknolojileri öğretmenlerinden oluşan 25 öğretmene hem kendi alanlarına özgü, hem de disiplinler arası yaklaşımı temel alan eğitimler verildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.