Aydın Havadis

Polis mesafe denetimi yaptı, sendikacılar 1 Mayıs halayını böyle çekti

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİ AYDIN’DA FARKLI BİR YÖNTEMLE KUTLANDI. PANDEMİ DOLAYISIYLA POLİS NEZARETİNDE SOSYAL MESAFE KURALINA RİAYET ETME ŞARTI İLE KUTLAMA YAPAN SENDİKA TEMSİLCİLERİ GELENEKSEL 1 MAYIS HALAYINI ÖYLE BİR YÖNTEM İLE ÇEKTİLER Kİ KİMSE HALAY ÇEKEN GRUBA BİR ŞEY DİYEMEDİ. AYDIN’DAKİ RENKLİ KUTLAMALARDAN GERİYE BU GÖRÜNTÜLER KALDI.

Polis mesafe denetimi yaptı, sendikacılar 1 Mayıs halayını böyle çekti
75 views
01 Mayıs 2021 - 18:18

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü etkinlikleri Aydın’da farklı bir yöntemle kutlandı. Polis nezaretinde pandemi kurallarına dikkat edilen kutlamalarda sendika temsilcileri geleneksel 1 Mayıs halayını da sosyal mesafe kuralına uyarak ilginç bir yöntemle çekti.

Aydın’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü sosyal mesafeli etkinlikle kutlandı. Tam kapanma çerçevesinde işçi temsilcilerinin katlımı ile gerçekleşen kutlama dolayısıyla Atatürk Kent Meydanı’nda toplanan kalabalık pankart ve afişler eşliğinde kutlama yaptı. Polis ekiplerinin pandemi dolayısıyla sosyal mesafe denetimi de yaptığı etkinlikte maske ve mesafe kuralları çerçevesinde tertip alan işçi temsilcileri basın açıklaması okuduktan sonra geleneksel halayı da çekmeyi başardı.

1 Mayıs İşçi Bayramlarının geleneksel hale gelen halayını birbirlerine temas etmeden çeken sendikacılar açıklama sona erdikten sonra önceden hazırladıkları 150’şer santim uzunluğundaki plastik su borularını elden ele uzatarak ilginç bir halay kuyruğu uluşturdular. Sendika temsilcilerinin sosyal mesafeli halayı izleyenleri güldürürken, şartlar uyduğu için polis ekipleri de halay çeken sendikalılara hiçbir şey söylemedi. İşçi temsilcileri sosyal mesafeli halayın ardından zeybek oynadı. Aydın’daki renkli kutlamalar objektiflere yansıdı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.