Aydın Havadis

Şimdi de stratejik akıllı ve operasyon çorbası üretti

MERKEZİ AYDIN’DA BULUNAN VE YAKLAŞIK 13 YILDIR ÇEŞİTLİ BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR ÜZERİNDE ÇALIŞMALAR YAPAN KARYA FARMA HBX AR-GE, ŞİMDİ DE STRATEJİK AKILLI ÇORBA ADINI VERDİĞİ TAŞIMASI KOLAY, UZUN SÜRE DAYANMA ÖZELLİĞİ BULUNAN, BESİN VE ENERJİ DEĞERİ YÜKSEK AKILLI ÇORBA ÜRETTİ.

Şimdi de stratejik akıllı ve operasyon çorbası üretti
106 views
24 Haziran 2021 - 10:20

Merkezi Aydın’da bulunan ve yaklaşık 13 yıldır çeşitli bilimsel araştırmalar üzerinde çalışmalar yapan Karya Farma HBX AR-GE, şimdi de stratejik akıllı çorba adını verdiği taşıması kolay, uzun süre dayanma özelliği bulunan, besin ve enerji değeri yüksek akıllı çorba üretti.

Adnan Menderes üniversitesi ADÜ Teknokent içerisinde faaliyet gösteren Karya Farma HBX Ar-Ge tarafından geliştirilen akıllı çorbanın uzun süreli operasyonlarda polis, asker, arama ve kurtarma timleri tarafından kullanılabileceği belirtildi. Bunun yanında avcılık ve dağcılık sporu gibi branşlarda spor yapanların da kullanabileceği konsantre çorbanın taşıma ve koruma problemi olmadığı belirtildi.

HBX BAP Bilimsel Araştırmalar Projeleri tarafından uzun araştırmalar neticesinde HBX-2371’den sonra birçok bilimsel patentli çalışmalara imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Projeler Koordinatörü Hakan Başlık, “Buluşumuz esas olarak insanın, çok az gıda tüketerek günlük ihtiyacı olan vitamin, mineral, protein, karbonhidrat ve omega yağ asitlerini alabileceği bir besin elde edilmesi ile ilgilidir. Besin bünyesinde belli ağırlıkça oranlarda, yüksek miktarlarda beta-karoten ,C,K,E vitamini, magnezyum, fosfor ve demir içermektedir. Bahsedilen karotenidler antioksidan özellikleri nedeniyle savunma sisteminin en büyük yardımcılarıdır” diyerek ürettikleri çorbanın stratejik önemi olduğunu kaydetti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.