Aydın Havadis

Söke Borsa Başkanı Nejat Sağel: “Buğday fiyatları sevindirdi”

SÖKE TİCARET BORSASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NEJAT SAĞEL

Söke Borsa Başkanı Nejat Sağel: “Buğday fiyatları sevindirdi”
102 views
20 Mayıs 2021 - 15:50

Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nejat Sağel, geçtiğimiz günlerde açıklanan buğday fiyatlarının üreticiyi de, borsa olarak kendilerini de memnun ettiğini söyledi.

Tonu 2 bin 250 TL olarak açıklanan buğday fiyatının beklentileri karşıladığını belirten Ahmet Nejat Sağel, Söke Ovası’nda yaklaşık 65 bin dekar ile 70 bin dekar arasında buğday ekiminin yapıldığını duyurdu. Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nejat Sağel, “Önümüzdeki yıl en az 100 bin dekarın üzerinde bir buğday üretimi olacağını tahmin ediyoruz. Açıklanan fiyatlar üretici ve bizleri memnun etti. İyi bir verim alırsak önümüzdeki yıl çok daha fazla alanda buğday ekimi gerçekleşmiş olur” dedi.

Bu sene Söke Ovasında buğday eken üreticilerimizin emeklerinin karşılığını alacağı bir sezon olacağını düşündüklerini dile getiren Sağel, “Açıklanan buğday fiyatlarındaki artış üreticilerimizi ve bizleri sevindirmiştir. Bu sene Söke ovasında buğday ekim oranındaki yükseliş ile birlikte üreticilerimizin emeklerinin karşılığını alacağı bir sezon olacağını düşünüyor, çiftçilerimize hayır ve bereket getirmesini temenni ediyorum” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.