Aydın Havadis

“Turizmde Seyahat Acenteciliği Mesleği ve Sorunları” konulu söyleşi gerçekleşti

“TURİZMDE SEYAHAT ACENTECİLİĞİ MESLEĞİ VE SORUNLARI” KONULU SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİ

“Turizmde Seyahat Acenteciliği Mesleği ve Sorunları” konulu söyleşi gerçekleşti
157 views
06 Mayıs 2021 - 14:58

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu (MYO) tarafından Kariyer Günleri kapsamında düzenlenen “Turizmde Seyahat Acenteciliği Mesleği ve Sorunları” konulu söyleşi, gerçekleşti.

Özel bir tur firmasının seyahat acentesi sahibi Özgür Ekiz’in konuk olduğu söyleşiye, Öğr. Gör. İsmail Mert Özdemir, Öğr. Gör. Zekeriya Matçiçek, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı ile İşletme Yönetimi Programı öğrencileri katıldı.

Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. İsmail Mert Özdemir’in moderatörlüğünü yaptığı söyleşide, Voyelle Tour işletmecisi Özgür Ekiz, seyahat acenteciliği mesleği ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Seyahat acenteciliği ile ilgili mevzuat ve seyahat acente personelinin taşıması gereken niteliklerin ele alındığı söyleşide, seyahat acenteciliği işletmeciliğinde yaşanan sorunlar değerlendirildi.

Özgür Ekiz’in meslekte yaşadığı deneyimleri örnek olaylar ile öğrencilerle paylaştığı söyleşi, pandemi dönemi sonrası için tur planlama sürecinin anlatılacağı yeni bir söyleşi planlanmasının ardından sona erdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.