Aydın Havadis

Üreticilere umut olacaktı, şimdi çürümeye terk edildi

AYDIN’IN KOÇARLI İLÇESİ MERSİNBELEN KÖYÜNDE MİLYONLARCA LİRA HARCANARAK KURULAN MAZON BÖLGESİ ORMAN KÖYLERİ TARIMSAL KALKINMA VE ÇAM FISTIĞI SATIŞ KOOPERATİFİ, YÜRÜTÜLEMEYİNCE ATIL DURUMDA KALDI.

Üreticilere umut olacaktı, şimdi çürümeye terk edildi
69 views
22 Şubat 2022 - 10:10

Aydın’ın Koçarlı ilçesi Mersinbelen köyünde milyonlarca lira harcanarak kurulan Mazon Bölgesi Orman Köyleri Tarımsal Kalkınma ve Çam Fıstığı Satış Kooperatifi, yürütülemeyince atıl durumda kaldı.

Koçarlı’nın Mersinbelen Mahallesi’nde köylülerin bir araya gelmesiyle 1971 yılında kurulan 1984 yılında ise fabrika olan ancak yanlış makine satın alınması nedeniyle yıllarca üretime geçilemeyen Mazon Bölgesi Orman Köyleri Tarımsal Kalkınma ve Çam Fıstığı Satış Kooperatifi, kendi haline terk edildi. 38 yıl önce serüvenine başlayan ve bölge halkını umutlandıran kooperatif, milyonlarca lira harcanmasının ardından atıl durumda kaldı. Uzun süre çeşitli sebeplerle yürütülemeyen kooperatif içerisinde bulunan makineler ise adeta hurdaya döndü. Bölge halkının önemli geçim kaynaklarından olan çam fıstığının işlenmesi ve değerini artırmak amacıyla milyonlar harcanarak kurulan kooperatifin, makineleri de çürümeye terk edildi. Bölge halkı ise kooperatifi yanlış yönetildiğini iddia ederek bölge üreticilerinin umudu olan kooperatifin adeta aile şirketine dönüştürüldüğünü ifade etti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.