Aydın Havadis

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nde sektör ve akademik kariyer fırsatları konuşuldu

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (ADÜ) SÖKE İŞLETME FAKÜLTESİ TARAFINDAN KARİYER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN ‘YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİNDE SEKTÖR VE AKADEMİK KARİYER YOLCULUĞU’ BAŞLIKLI PANEL ÇEVRİMİÇİ OLARAK GERÇEKLEŞTİ.

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nde sektör ve akademik kariyer fırsatları konuşuldu
132 views
02 Haziran 2021 - 10:10

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Söke İşletme Fakültesi tarafından Kariyer Günü Etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Yönetim Bilişim Sistemlerinde Sektör ve Akademik Kariyer Yolculuğu’ başlıklı panel çevrimiçi olarak gerçekleşti.

Moderatörlüğünü Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Araştırma Görevlisi Denizhan Demirkol’un gerçekleştirdiği etkinliğin konuğu Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Fatma Önay Koçoğlu oldu. Panelde Araştırma Görevlisi Denizhan Demirkol, kendi sektör ve akademik kariyer yolculuğunu anlattıktan sonra Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü mezunlarının çalışabilecekleri iş kollarını öğrencilere tanıttı. Dr. Fatma Önay Koçoğlu, akademik kariyer yapmak isteyen Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü mezunlarına lisans eğitimi başlangıcından itibaren dikkat etmeleri gereken noktaları kendi kariyer yolculuğundan örnekler ile açıkladı.

Öğrencilerden ve Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü öğretim üyelerinden gelen soruları da cevaplayan Dr. Koçoğlu, yönetim bilişim sistemleri perspektifinden akademik kariyer yapmak isteyen öğrencilere tavsiye ve önerilerde de bulundu. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü öğrencilerinin yoğun ilgisi ile gerçekleşen panel, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Çetin, Bölüm Başkan Yardımcıları Dr. Öğretim Üyesi Türkay Henkoğlu ve Dr. Öğretim Üyesi Halise Şerefoğlu, Söke İşletme Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Pınar Zarif Tapkan’ın konuşmacı Dr. Öğretim Üyesi Fatma Önay Koçoğlu ve Arş. Gör. Denizhan Demirkol’a teşekkür mesajlarıyla sona erdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.