Aydın Havadis

ADÜ’de E-Devlet üzerinden ’belge doğrulama hizmeti’ başladı

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ’NDE (ADÜ) ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİNDE OLUŞTURULARAK MUHATAP KİŞİ, KURUM VE KURULUŞLARA İLETİLEN BELGELERİN TEYİT EDİLMESİ İÇİN ‘E-DEVLET BELGE DOĞRULAMA’ İŞLEMİ KULLANILACAK. E-DEVLET SİSTEMİNE DE ENTEGRE EDİLEN UYGULAMA İLE E-DEVLET’TE YER ALAN UYGULAMALARA BİR YENİSİ DAHA EKLENMİŞ OLDU.

ADÜ’de E-Devlet üzerinden ’belge doğrulama hizmeti’ başladı
129 views
09 Haziran 2021 - 22:40

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde (ADÜ) Elektronik Belge Yönetim Sisteminde oluşturularak muhatap kişi, kurum ve kuruluşlara iletilen belgelerin teyit edilmesi için ’E-Devlet Belge Doğrulama’ işlemi kullanılacak. E-Devlet sistemine de entegre edilen uygulama ile E-Devlet’te yer alan uygulamalara bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama uygulaması ile belgelerin doğruluğu hızlı ve güvenilir bir şekilde kontrol edilebilecek. Belge doğrulama sayfasına E-Devlet üzerindeki ilgili kısımdan, belgelerin alt kısmındaki ’Belge Takip Adresi’ linki üzerinden ve belgelerin sağ alt kısmında yer alan karekod kullanılarak ulaşılabilecek. E-Devlet Kapısı Üzerinden Sunulan Hizmetler arasında ’Öğrenci Danışman Bilgileri’, ’Öğrenci Not Ortalaması Sorgulama’, ’Sınav Sonucu Sorgulama’ ve ’Üniversite Akademik Takvimi’ gibi hizmetler yer alırken, ’Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama’ ile E-Devlet üzerinden verilen hizmetlere bir yenisi daha eklenmiş oldu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.