Aydın Havadis

Bir kayıp milyon davası da Nazilli’de ortaya çıktı

TÜRKİYE’DE GÜNDEM OLAN VE KAMUOYUNDA TOSUNCUK OLARAK BİLİNEN MEHMET AYDIN’IN ‘ÇİFTLİKBANK’ DAVASINDAN SONRA AYDIN’IN NAZİLLİ İLÇESİNDE BİR KAYIP MİLYONLAR DAVASI DAHA ORTAYA ÇIKTI. ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ İÇİN NAZİLLİ’YE GELİP BURADA YATIRIM DANIŞMANLIĞI BÜROSU AÇAN BİR GENCİN, DAHA ÇOK KAZANDIRMA VAADİ İLE İLÇEDE YAKLAŞIK 500 MİLYON TL TOPLAYIP ORTADAN KAYBOLDUĞU BELİRTİLDİ. ŞİKAYETLER ÜZERİNE POLİS GENCİN BÜRO OLARAK KULLANDIĞI MEKANDA ARAMA YAPIP İÇERDE BULUNAN KASAYI EL KOYDU.

Bir kayıp milyon davası da Nazilli’de ortaya çıktı
81 views
09 Temmuz 2021 - 12:20

Türkiye’de gündem olan ve kamuoyunda ’Tosuncuk’ olarak bilinen Mehmet Aydın’ın ‘Çiftlikbank’ davasından sonra Aydın’ın Nazilli ilçesinde bir kayıp milyon davası daha ortaya çıktı. Üniversite eğitimi için Nazilli’ye gelip burada yatırım danışmanlığı bürosu açan bir gencin, daha çok kazandırma vaadi ile ilçede yaklaşık 500 milyon TL toplayıp ortadan kaybolduğu belirtildi. Şikayetler üzerine polis gencin büro olarak kullandığı mekanda arama yapıp içerde bulunan kasaya el koydu.

Edinilen bilgiye göre; ailesi Bursa’da yaşayan A.Y. isimli genç Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde okuyup Nazilli’de ‘yatırım danışmanlığı’ adı altında bir ofis kiraladı. Yurtdışı bir yatırım danışmanlığı şirketinin temsilcisi olduğunu iddia eden A.Y. daha çok kazanç vaadiyle çeşitli kişilerden para ve döviz toplamaya başladı. İddiaya göre; Nazilli’nin önde gelen isimlerinin de parasını yatırmasıyla güven oluşturan 28 yaşındaki A.Y.’nin kısa sürede değeri 500 milyon TL’ye ulaşan miktarda Türk Lirası ve döviz topladı. Şahsın yaklaşık 10 gün önce kayıplara karışması ve telefonlarına cevap vermemesi üzerine dolandırıldıklarını anlayan kişiler polise giderek şikayetçi oldu.

Şikayetlerin artması üzerine polis tarafından şahsın ofisi açılarak içeride bulunan kasaya el konuldu. Olayla ilgili tahkikatın çok yönlü olarak sürdürüldüğü bildirilirken A.Y. isimli şahsın, kendisine para veren kişilere ‘riskli – çok kazançlı, risksiz – az kazançlı’ şeklinde yatırım paketleri sunduğu öğrenildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.