Aydın Havadis

Doktora öğrencisine TÜBİTAK’tan destek

DOKTORA ÖĞRENCİSİNE TÜBİTAK’TAN DESTEK

Doktora öğrencisine TÜBİTAK’tan destek
119 views
12 Ağustos 2021 - 11:50

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü Yenilikçi Gıda İşleme Teknolojileri ve Gıda Biyoteknolojisi alt programı 100/2000 YÖK Doktora Bursiyeri Senem Öztürk Köse’nin “Aflatoksinle Kontamine Olmuş Kuru İncirlerin Biyodegredasyon ile Geri Kazanımı” adlı doktora tez konusu, TÜBİTAK-1002 121Z679 kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

Biyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hacı Halil Bıyık’ın proje danışmanlığını yürüttüğü proje, ADÜ-BAP- FEF-20006 numarasıyla ADÜ’den destek alıyor.

Proje yürütücü Senem Öztürk Köse “Projenin amacı, aflatoksin içeren ve hurda incir olarak ayrılmış kuru incirlerin biyolojik parçalama yöntemleri kullanılarak imha edilmesinin önlenmesi ve bu geri dönüşümün katma değer sağlayan yeni ürünlere, gelecekte özellikle gerekli bütçeler sağlandığında alkole dönüştürerek Üniversitemizin ticari alkol ihtiyacını karşılamaktır” dedi.

Proje ekibini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.