Aydın Havadis

Eltilerin mahareti, turist sayısını arttırdı

AYDIN’IN KUYUCAK İLÇESİ’NE BAĞLI BELENOVA MAHALLESİ’NDE YAŞAYAN AYNI İSİM VE SOY İSMİ TAŞIYAN AYŞE YARDIMCI İSİMLİ ELTİLERİN MAHARETİ KÖYÜN ZİRVESİNE ADETA TURİST AKININA UĞRATTI. KUYUCAK BELEDİYE BAŞKANI METİN ERTÜRK’ÜN GİRİŞİMLERİ SONUCU TURİZME KAZANDIRILAN ALANDA HER HAFTA SONU YÜZLERCE KİŞİ BÖLGENİN ENFES DOĞASI EŞLİĞİNDE ELTİLERİN YAPTIĞI HAMUR İŞLERİ İLE ADETA KENDİLERİNİ ÖDÜLLENDİRİYOR.

Eltilerin mahareti, turist sayısını arttırdı
97 views
19 Şubat 2022 - 12:10

Aydın’ın Kuyucak İlçesi’ne bağlı Belenova Mahallesi’nde yaşayan aynı isim ve soy ismi taşıyan Ayşe Yardımcı isimli eltilerin mahareti köyün zirvesine adeta turist akınına uğrattı. Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk’ün girişimleri sonucu turizme kazandırılan alanda her hafta sonu yüzlerce kişi bölgenin enfes doğası eşliğinde eltilerin yaptığı hamur işleri ile adeta kendilerini ödüllendiriyor.

Aydın’ın rakımı en yüksek zirveleri arasında yer alan ve 2018 yılına kadar kuş uçmaz kervan geçmez bir yer olan bilinen Kuyucak ilçesine bağlı bin 200 rakımlı zirve 2018 yılından sonra en çok ziyaret edilen mekanlar arasında yer aldı. Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan 29 yıllığına kiralanarak turizme kazandırılan alan sadece Aydınlıların değil, komşu iller olan Denizli, İzmir ve Manisa’dan günü birlik yüzlerce kişiyi ağırlıyor. Kuyucak Belediyesi tarafından işletilen mekanda 5 yıl önce ihtiyaç nedeniyle bölgeye hamur açmaya gelen Belonova Köyü’nden aynı adı ve soyadı taşıyan Ayşe Yardımcı adlı iki elti tesisler kurulup faaliyete geçtiği günden bu yana 5 yıldır hamur yoğurup gözleme yaparak ekmek kazandıklarını söylediler. Belediye Başkanı Metin Ertürk’ün girişimleri sonrası bölgeye gelen turistler sayesinde hem bölgenin hem de çevredeki insanların adeta kaderinin değiştiğini belirten Ayşe Yardımcı, “Burası açıldıktan sonra gelen misafirlere börek açmak için köyden gündelikçi olarak gelmiştik. Bir günlüğüne gelmiştik ama 5 yıldır işimiz var. Biz işimizi sevdik gelen misafirler bizim pişirdiklerimizi sevdi” diyerek 5 yıl önce bir günlüğüne geldikleri hamur açma işi sayesinde hayatlarının değiştiğini belirttiler.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.