Aydın Havadis

En kıymetli hediyelerden biri kuruyemiş oldu

HER YIL YAZ TATİLİNDE MİLYONLARCA KİŞİNİN ZİYARET ETTİĞİ TÜRKİYE’DEN GÖTÜRÜLEN EN KIYMETLİ HEDİYELERDEN BİRİ DE KURUYEMİŞLER OLDU. PANDEMİ DOLAYISIYLA MEMLEKETE GELEMEYE GURBETÇİLER İÇİN DE TÜRKİYE’DEN BOL MİKTARDA KURUYEMİŞ GÖTÜRÜLDÜĞÜ BELİRTİLDİ.

En kıymetli hediyelerden biri kuruyemiş oldu
19 views
13 Ağustos 2021 - 10:20

Her yıl yaz tatilinde milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Türkiye’den götürülen en kıymetli hediyelerden biri de kuruyemiş oldu. Pandemi dolayısıyla memlekete gelemeyen gurbetçiler için de Türkiye’den bol miktarda kuruyemiş götürüldüğü belirtildi. Merkezi Aydın’da olan ve ülke genelinde 100’e yakın şubesi bulunan Tuğba Kuruyemiş, tüm mağazalarında gurbetçiler ve turistler için özel vakumlama üniteleri oluşturdu.

Turistlerin yanı sıra gurbetçilerin Türkiye’den dönüşte en fazla kuruyemiş götürdüğünü ve gerek pandemi gerekse iş yoğunluğu dolayısıyla gelemeyenlerin de kuruyemiş sipariş ettiğini belirten Tuğba Kuruyemiş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tonkul, firma olarak yurt içi ve yurt dışı her türlü talebi karşıladıklarını belirtti.

Firma olarak sadece kuruyemiş, lokum, şekerleme ve baharat satışından öte aynı zamanda unutulmayacak tatlar sunduklarını belirten Ahmet Tonkul, “Türkiye’ye gelip ürünlerimizi tadan gerek gurbetçilerimiz gerekse turistler giderken de götürmek istiyorlar. Bu talepler üzerine yaklaşık 5 yıldır yazın gurbetçi vatandaşlarımıza ve turistlere özel vakumlu ürünler reyonu oluşturuyoruz. Aynı zamanda her şubemizde vakumlama makineleri bulundurup talebe göre de uzun yollar için ürün hazırlıyoruz. Artık 40 yılı geride bırakan firmamızın kendine has sevilen bir damak tadı oluştu” diyerek Türkiye’den dönenler için en kıymetli hediyelerden birinin de kuruyemiş olduğunu kaydetti.

“Tazeliğini uzun süre muhafaza ediyor”

Gelişen teknoloji ile ürünlerin tazeliğinin artık uzun süre korunabildiğini belirten Tonkul, “Gıda ürünlerinde hijyen ve tazelik çok önemlidir. Tuğba Kuruyemiş olarak yurt dışı ya da uzun yollar için vakumlayarak hazırladığımız ürünler, buzdolabı ya da derin dondurucuda saklanması durumunda 3-4 ay sonrasında bile tazeliğini korur” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.